Otwarcie przedszkola

Szanowni Rodzice,

otrzymaliśmy pod koniec poprzedniego tygodnia komunikat dotyczący samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych o dalszym zawieszeniu przez Burmistrza Miasta Wieliczka prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej od 6 maja do 17 maja 2020 r. Oznacza to, że przedszkola samorządowe otworzą się na terenie Gminy Wieliczka 18 maja, a nie 13 maja, jak było pierwotnie planowane. Wiemy też, iż ta decyzja podjęta została w związku z rekomendacją Sanepidu, aby otwarcie, jeśli to możliwe, przesunąć w czasie dla zachowania bezpieczeństwa.

Dlatego też biorąc pod uwagę wytyczne Sanepidu oraz fakt, iż większość z Państwa poinformowała nas, iż chce przysłać dziecko do przedszkola od 25 maja, przesuwamy otwarcie przedszkola na 25 maja. Uważamy, iż bezpieczniej dla dzieci oraz Państwa będzie przyjrzeć się przez tydzień funkcjonowaniu przedszkoli w naszej Gminie (jak pisałam w poprzednim mailu dotyczącym otwarcia).

Do dn. 24 maja możecie Państwo nadal korzystać z opieki na dziecko.