Konkurs „Pisanka Wielkanocna”

pisankiNasze przedszkole chętnie bierze udział w różnych przedsięwzięciach na terenie gminy. Bardzo często współpracujemy z Wielickim Centrum Kultury i Turystki. Jakiś czas temu CKiT ogłosił konkurs na wykonanie wielkanocnej pisanki. Celem konkursu było : -popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze świętami Wielkiej Nocy -doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego -prezentacja możliwości twórczych dzieci. W konkursie mogły brać udział przedszkolaki i uczniowie klas 0 – III szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Wieliczka. Nasze Przedszkole deklarowało 3 prace z każdej grupy. I tak wybrani reprezentacji grup wykonywali pod czujnym okiem swoich pań piękne wielkanocne pisanki. Wszyscy spisali się znakomicie! Pisanki były kolorowe  i oryginalne. Mali artyści włożyli w swe dzieła mnóstwo serca i pracy.  Niedawno zostały ogłoszone wyniki. I tak w kategorii przedszkoli, zaszczytne II miejsce zajęła Natalka Nieckarz z grupy Tęczowe Perełki a wyróżnienie otrzymała Marcelina Woźniak również z grupy straszaków. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.