Nasza kadra

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” Jan Paweł II

Nasza kadra to zespół ludzi kochających dzieci, wykwalifikowanych, kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą atmosferę i jak najlepsze wyniki nauczania.

SONY DSC
Dyrektor Przedszkola –  mgr Agata Wassermann

Pani Dyrektor jest doświadczonym pedagogiem i w przedszkolu prowadzi zajęcia z języka niemieckiego. Absolwentka Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, studiów podyplomowych Zarządzanie Oświatą oraz Europejskich Studiów Managerskich – małe „MBA”, prywatnie mama dwunastoletniej Joasi, dba o wszystkie Perełki oraz nadzoruje funkcjonowanie przedszkola. Pani Dyrektor zwraca uwagę na potrzeby każdego dziecka i o wszystkich pamięta, jest zawsze uśmiechnięta i cierpliwa. Jest osobą kreatywną, która ceni u ludzi szczerość, lojalność oraz umiejętność słuchania innych i akceptowania drugiego człowieka. Uwielbia czytać książki i pływać.

Zawsze pozostaje do dyspozycji Rodziców, otwarta na wszelkie uwagi i sugestie.

SAM_4587Wychowawca grupy Tęczowych Perełek –  mgr Anna Jamróz-Kowal (obecnie na urlopie macierzyńskim)

Pani Ania jest wychowawcą grupy Starszaków, doświadczonym pedagogiem z ogromnym poczuciem humoru. Absolwentka Pedagogiki Szkolnej, pedagogiki w specjalności praca opiekuńczo-wychowawcza, studiów podyplomowych na kierunku Edukacji Wczesnoszkolnej z Elementami Logopedii oraz Dwuletniej Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej, prywatnie mama trzyletniego Wiktora, pasjonatka teatru i sztuki. Nauczanie i wychowywanie dzieci to jej pasja. Pani Ania uwielbia przygotowywać razem z dziećmi przedstawienia teatralne i scenografię, potrafi rozbudzić ciekawość sztuki i teatru w każdym dziecku. W wolnych chwilach lubi czytać książki oraz słuchać muzyki.

Pani Ania dba o wszystkie Tęczowe Perełki, wychowuje, edukuje i troszczy się o wszelkie potrzeby swoich podopiecznych.

Wychowawca grupy Tęczowych Perełek –  Magdalena Brust

DSCN8504

Pani Magda jest doświadczonym pedagogiem, uwielbia pracę z dziećmi i pasjonuje się plastyką. Pani Magda dba o rozwój i edukację najstarszych Perełek, prowadzi zajęcia z przygotowania do nauki czytania i pisania oraz przygotowuje spektakle teatralne z dziećmi. Pełna energii, skupia się na indywidualnych talentach i predyspozycjach dzieci motywując i zachęcając je do ciągłego rozwoju.

Prywatnie pani Magda jest mamą 3 – letniego Antosia. W wolnym czasie chodzi na basen z synkiem, gra z nim w piłkę nożną oraz jeździ na rowerze.

Wychowawca grupy Różowych Perełek  –  Maria Mikler

DSCN8606

Pani Marysia jest pełnym werwy i zapału pedagogiem, wychowuje w naszym przedszkolu najmłodsze Perełki. Absolwentka Pedagogiki w specjalności Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, zawsze uśmiechnięta i cierpliwa jest uwielbiana przez nasze maluchy. Pani Marysia bardzo lubi prowadzić z dziećmi zajęcia twórcze i kreatywne, wykonuje z dziećmi wiele prac plastycznych w różnych technikach oraz przeprowadza wiele doświadczeń. Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka, sugestie wychowawcze jego rodziców, odkrywanie możliwości oraz wspólne pokonywanie słabości każdego malucha.  Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i wytrwałą. Wobec dzieci stara się być przyjazna i życzliwa, ale też konsekwentna.

Pani Marysia dba o Różowe Perełki, troszczy się o ich potrzeby zarówno te podstawowe jak i wychowawczo-edukacyjne.

Wychowawca grupy Niebieskich Perełek  –  mgr Iwona Madej

SAM_9354

Pani Iwonka jest wychowawcą grupy Niebieskich Perełek, doświadczonym nauczycielem, absolwentką Pedagogiki Społeczno – Opiekuńczej i Specjalnej oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Pani Iwonka jest dla dzieci nie tylko nauczycielem, ale także przyjacielem i powiernikiem. Prowadząc zajęcia  w ciągu całego dnia, pani Iwonka dba o miłą, domową atmosferę, pamiętając jednocześnie, iż każde dziecko jest wyjątkowe i wymaga indywidualnego traktowania, motywowania i odpowiedniej zachęty do pracy. Pod uważnym okiem pani Iwonki dzieci rozwijają swoją kreatywność wykonując ciekawe prace plastyczne w oparciu o różne materiały, nadając im całkiem nowe życie, przygotowują przedstawienia oraz uczą się bardzo wielu ponadprogramowych rzeczy.

Swój wolny czas spędza czytając książki, wykonując ciekawe nowe przedmioty z przedmiotów używanych oraz chodzi na spacery.

Wychowawca grupy Mlecznych Perełek  –  Afrodyta Żelazny

SAM_9350

Pani Afrodyta jest wychowawcą naszych najmłodszych przedszkolaków – Mlecznych Perełek. Jest absolwentką Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w specjalności Edukacji Technicznej i Plastycznej Dziecka. Na zajęciach wprowadza dużo zabaw muzycznych i ruchowych, które zapraszają dzieci do wspólnej zabawy i wspólnego poznawania świata. Wspieranie rozwoju, a także nadążanie za ciekawością maluchów jest codzienną misją Pani Afrodyty, do której podchodzi ochoczo i z uśmiechem na twarzy. Tak samo jak wyśmienity pedagog – Janusz Korczak – uważa, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Dlatego też uwielbia wywoływać uśmiechy na buziach swoich wychowanków. W czasie wolnym od pracy Pani Afrodyta lubi czytać książki, a także spędzać czas na świeżym powietrzu jeżdżąc na rowerze czy spacerując po okolicy. A gdy tylko znajdzie się troszkę więcej czasu, od razu przeznacza go na małe i duże podróże.

Pani Afrodyta prowadzi Mleczne Perełki, troszczy się o ich potrzeby, rozwija ich ciekawość świata, przytula oraz naturalnie dba o treści wychowawczo-edukacyjne.

SAM_1321Nauczyciel zmianowy –  mgr Paulina Samborek

Pani Paulinka jest nauczycielem zarówno w grupie Tęczowych jak i Mlecznych Perełek, zawsze miła, zawsze uśmiechnięta i cierpliwa. Absolwentka Pedagogiki w specjalności Resocjalizacja oraz studiów podyplomowych na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna, miłośniczka zajęć ruchowych i plastycznych. Pani Paulinka z radością prowadzi kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wycinają, kleją, malują, ugniatają i ćwiczą paluszki w każdej innej technice. Dużą wagę przywiązuje do osiągania przez dzieci samodzielności, by mogły sobie radzić w otaczającym środowisku. Uśmiech dziecka dodaje jej sił do pracy. W wolnych chwilach czyta książki, chodzi do kina oraz odwiedza górskie szlaki.

Pani Paulinka czuwa nad naszymi Perełkami w przedszkolu, wychowuje i przekazuje treści edukacyjne.

Pomoc nauczyciela w grupie Tęczowych Perełek –  Teresa Włodek

SAM_0046

Pani Teresa pracuje w naszym przedszkolu od początku jego istnienia. Jest osobą otwartą, radosną, spontaniczną i pomysłową. Zawsze troszczy się o wszystkie potrzeby naszych maluchów, a przede wszystkim dba aby brzuszki naszych przedszkolaków były pełne, a sale świeciły czystością. Prywatnie babcia trójki wnucząt . Po pracy lubi spacery i spotkania z rodziną.

Pomoc nauczyciela w grupie Mlecznych Perełek –  Patrycja Marszalik

SAM_7071

Pani Patrycja jest pomocą nauczyciela w grupie Mlecznych Perełek, dba o nasze najmłodsze pociechy, pomaga im podczas zajęć, posiłków i podczas czynności higienicznych. Jest zawsze uśmiechnięta, pogodna i potrafi znaleźć każdą zagubioną zabawkę. Jako osoba sumienna i obowiązkowa, współpracuje z Panią Teresą, przygotowując pyszne posiłki dla przedszkolaków oraz dba o czystość przedszkolnych pomieszczeń. Prywatnie mama dwóch chłopców – Jakuba i Mikołaja, z którymi pani Patrycja spędza każdą wolną chwilę, jeżdżąc na rowerze lub grając w piłkę. Pani Patrycja uwielbia czytać książki, słuchać muzyki oraz chodzić do kina.