Otwieramy nowe oddziały

OD 1 WRZEŚNIA 2017 NASZE PRZEDSZKOLE OTWIERA DWA NOWE ODDZIAŁY!

Nowe oddziały

Na rok szkolny 2017 / 2018 uruchamiamy dwa nowe oddziały, które znajdują się w tym samym budynku co nasze obecne przedszkole. Tym samym Przedszkole Perełkowo zajmować będzie teraz całe lewe skrzydło budynku przy ul. Sienkiewicza 24 w Wieliczce. Budynek przejdzie gruntowny remont wewnątrz oraz zmiany na zewnątrz, ponieważ planujemy również rozbudowę ogródka przedszkolnego i doposażenie tegoż ogródka w nowe sprzęty dla dzieci.

Oddział dla dzieci 2,5 – letnich

Na rok 2017 / 2018 zapraszamy serdecznie również najmłodszych przedszkolaków – w wieku 2,5 roku – do specjalnie dla nich utworzonego oddziału. Podczas pracy z najmłodszymi przedszkolaczkami opierać będziemy się na Podstawie Programowej Nauczania Przedszkolnego, mając jednak na uwadze przede wszystkim ogromną potrzebę ruchu, ciekawość świata oraz potrzebę snu i odpoczynku najmłodszych przedszkolaków.

Wiemy, iż nasze najmłodsze pociechy potrzebują stałej pomocy podczas korzystania z toalety lub nocniczka, niektóre żegnają się dopiero powoli z pieluszką. Rozumiemy również potrzebę pomocy podczas ubierania i rozbierania oraz pomoc polegającą na karmieniu maluszków do momentu, kiedy staną się one bardziej samodzielne i nauczą się wykonywania czynności samoobsługowych z nikłą pomocą osoby dorosłej.

Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby ułatwić wszystkim maluszkom start w samodzielność, służymy przez cały czas pomocą oraz wymieniamy codziennie z rodzicami informacje na temat przebiegu dnia dziecka, jego postępów edukacyjnych, apetytu i innych ważnych wydarzeń.