SAM_0099

SAM_0100

Nasze Przedszkole brało dwukrotnie udział w akcji promującej czyste powietrze, organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach i prelekcjach związanych z tym tematem. Nauczyliśmy się, co truje nasze powietrze, co każdy z nas może zrobić we własnym zakresie, aby dbać o środowisko, ale przede wszystkim omówiliśmy szkodliwość palenia papierosów dla zdrowia człowieka oraz trujące właściwości dymu, który wdychamy biernie, kiedy ktoś pali papierosy w naszym towarzystwie.

SAM_0101

W naszym przedszkolu mieliśmy dwukrotnie okazję gościć wolontariuszy z całego świata, którzy w ramach poznawania kultur oraz funkcjonowania systemu przedszkolnego w naszym kraju pracowali przez dwa tygodnie z naszymi Perełkami w przedszkolu. Dzięki tej wymianie nasze dzieci miały stały kontakt z osobami anglojęzycznymi i zapoznawały się z kulturą innych narodów.

SAM_0158

Nasze przedszkole corocznie bierze udział w programach edukacyjnych organizowanych dla przedszkolaków, dotyczących higieny jamy ustnej, prawidłowego sposobu mycia ząbków oraz przyzwyczajania dzieci do wizyt w gabinetach stomatologicznych. Nasze przedszkolaki wiedzą, że nie należy bać się dentysty:)

SAM_0103

W naszym przedszkolu odbywają się co roku Wielkie Warsztaty Wielkanocne, podczas których dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadziusiami przygotowują piękne wielkanocne ozdoby, które następnie sprzedają podczas kiermaszu wielkanocnego. Dochody ze sprzedaży wykonanych prac przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom, które są podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.