SAM_0099

SAM_0100

Nasze Przedszkole brało dwukrotnie udział w akcji promującej czyste powietrze, organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach i prelekcjach związanych z tym tematem. Nauczyliśmy się, co truje nasze powietrze, co każdy z nas może zrobić we własnym zakresie, aby dbać o środowisko, ale przede wszystkim omówiliśmy szkodliwość palenia papierosów dla zdrowia człowieka oraz trujące właściwości dymu, który wdychamy biernie, kiedy ktoś pali papierosy w naszym towarzystwie.

SAM_0101

W naszym przedszkolu mieliśmy dwukrotnie okazję gościć wolontariuszy z całego świata, którzy w ramach poznawania kultur oraz funkcjonowania systemu przedszkolnego w naszym kraju pracowali przez dwa tygodnie z naszymi Perełkami w przedszkolu. Dzięki tej wymianie nasze dzieci miały stały kontakt z osobami anglojęzycznymi i zapoznawały się z kulturą innych narodów.

SAM_0158

Nasze przedszkole corocznie bierze udział w programach edukacyjnych organizowanych dla przedszkolaków, dotyczących higieny jamy ustnej, prawidłowego sposobu mycia ząbków oraz przyzwyczajania dzieci do wizyt w gabinetach stomatologicznych. Nasze przedszkolaki wiedzą, że nie należy bać się dentysty:)

SAM_0103

IMG20230215130548W naszym przedszkolu odbywają się co roku Wielkie Warsztaty Wielkanocne, podczas których dzieci wraz z rodzicami, babciami i dziadziusiami przygotowują piękne wielkanocne ozdoby, które następnie sprzedają podczas kiermaszu wielkanocnego. Dochody ze sprzedaży wykonanych prac przeznaczone są na pomoc chorym dzieciom, które są podopiecznymi Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

IMG20230215130543

Nasze przedszkole wzięło udział w  Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Skrzat”. Przedszkolaki w kategorii Twórczość Teatralna zaprezentowały przedstawienie pt. „Rzepka”.

IMG20230215130440Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie „EduMagica”, dzięki czemu otrzymaliśmy Certyfikat – INNOWACYJNA SZKOŁA. Przedszkolaki były uczestnikami nowej multimedialnej edukacji,  w innowacyjny sposób pogłębiały swoją wiedzę.

Projekt „EduMagica”

– ma charakter interdyscyplinarny,

– powstał w oparciu o nową podstawę programową,

– wspiera rozwój kompetencji kluczowych,

– stanowi nowoczesne narzędzie wspomagania nauki przyrody, ekologii i geografii Polski dla edukacji wczesnoszkolnej.

IMG20230215130553Nasze przedszkole wzięło udział w gminnym konkursie plastycznym „Polska moja Ojczyzna”. Celem  konkursu było:
wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży poprzez formy aktywności artystycznej,

kształtowanie świadomości narodowej,

rozwijanie uzdolnień plastycznych, wyobraźni i fantazji,

zachęcenie dzieci do prezentowania własnych umiejętności.

IMG20230215130453

IMG20230217101829Nasze przedszkole dba o rozwój ruchowy Perełek, dlatego też wspieramy i uczestniczymy w zajęciach sportowych organizowanych przez Drużynę Kangura.

IMG20230215130459

Nasze przedszkole bierze udział w zajęciach pokazowych z udzielania pierwszej pomocy. Pokazy te organizowane są przez profesjonalną firmę BHP Center.

IMG20230215130509

Nasze przedszkole od kilku lat bierze udział w programie organizowanym przez Wielickie Centrum Kultury „Choinka z klasą”. W ramach tego programu przedszkolaki przygotowują ozdoby choinkowe, którymi dekorują choinki na wielickim Rynku.

IMG20230217101910

Nasze przedszkole bierze aktywny udział w programie językowym dla dzieci z języka angielskiego, dzięki któremu dzieci łatwiej przyswajają naukę języków.

IMG20230217101836

Nasze przedszkole od kilku lat bierze udział w programie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, który ma na celu wzmacnianie roli filmu w szkole i wspieranie procesu nauczania o kulturze i społeczeństwie.

IMG20230217101922

IMG20230215130529Nasze przedszkole bierze udział w akcji MEiN „Razem na święta”. Celem jej jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy to szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.

IMG20230217101841

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez  MEiN „Szkoła do hymnu”, polegającej na uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” o godzinie 11.11 w przeddzień uroczystości Święta Niepodległości.

IMG20230215130525

Nasze przedszkole bierze udział w akcja zainicjalizowanej  przez MEiN „Szkoła pamięta”, podczas której z okazji Święta Wszystkich Świętych przedszkolaki odwiedzają wielicki cmentarz i miejsca pamięci bohaterów, którzy swe życie oddali za Ojczyznę.

IMG20230629105610

Nasze Perełki biorą udział w zajęciach promujących zdrowy ruch i chętnie uczestniczą w zajęcia z cheerleadingu i gimnastyki artystycznej.

IMG20230614143452

W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z Robotyki, które pozwolą ukształtować się dziecku i w łatwy sposób – za pomocą zabawy – nabyć nowe, przydatne informacje i rozwinąć kompetencje. Robotyka jest w końcu bardzo ciekawa! Tworzenie innowacyjnych rozwiązań, nowoczesnych urządzeń, robotów, zagadnienia Sztucznej Inteligencji – te wszystkie kwestie fascynują niejedną dziewczynkę i niejednego chłopca w wieku przedszkolnym i szkolnym.