Wycieczka do Sali Edukacyjnej „Ognik” – Niebieskie Perełki

IMG20240925101959W dniu 25 września dzieci z grupy Niebieskie Perełki wybrały się na wycieczkę do Sali Edukacyjnej „Ognik” w Krakowie, w której to strażacy realizują projekt „Bezpieczny Domek”. Strażacy poprzez zabawę z dziećmi uczą w jaki sposób omijać zagrożenia pojawiające się w mieszkaniu podczas pożaru. Na terenie jednostki strażacy specjalnie do tego celu przygotowali pomieszczenia imitujące typowe mieszkanie. W Bezpiecznym Domu odnajdziemy zatem kuchnię, łazienkę, salon oraz dodatkowy pokój.Podstawowym celem programu jest przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych oraz pokazanie prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia.

Nasze Perełki zwiedziły też remizę,  zobaczyły wóz strażacki oraz podstawowe atrybuty strażaków.