Drużyna Kangura

IMG20240909094208

W dniu 09 września w naszym przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia Drużyny Kangura, czyli zajęć sportowych prowadzonych w bardzo wesoły sposób. W trakcie zajęć dzieci poruszają się z piłką naśladując m.in. kangura, skunksa, czy słonia.  Głównym celem programu zajęć Drużyny Kangura jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania ruchu teraz i w późniejszych latach. Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma działania jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.