Dzień Ratownictwa Medycznego w Perełkowie

received_557048155581995W dniu 13 Października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji odwiedził nas Ratownik Medyczny. Dzieci miały okazję zobaczyć akcesoria niezbędne w pracy ratownika oraz  zapoznać się z instrukcją udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Ważnym punktem spotkania były ćwiczenia na fantomie. Perełki  przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie według wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Było to niezwykle ważne spotkanie, ponieważ miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia życia.