Zajęcia Live – piątek 22.05.

PIĄTEK 22.05
TEMAT: DZIEŃ MAMY I TATY
1. Brakujące słowo. Wysłuchanie zagadki – nauczyciel mówi zagadkę, a dzieci próbują
zakończyć ją brakującym słowem. Chętne dzieci – zainspirowane treścią zagadki – swobodnie
wypowiadają się na temat: Za co kocham moich rodziców.
2. Zabawa z rodzicami do zabaw które poznaliśmy w przedszkolu:
• Nie chcę cię, nie chcę znać
• Dwóm tańczyć się zachciało
• Murzynek malutki
3. Zabawa z piłkami
Konkurs między rodzinny z celowości. Do zabawy potrzebne są piłki dla każdego i kosz na pranie. Każdy ma 3 rzuty wygrywa ten , kto trafił najwięcej razy. Oczywiście rodzice rzucają z dalsza :P

4. „Mam banany” – wyliczanka rozwijająca koordynację wzrokowo-ruchową
Mam banany (Monika Majewska)
Mam banana, mam banana, jednego banana mam.
Mam banany, mam banany, dwa banany mam.
Mam banany, mam banany, trzy banany mam.
Mam banany, mam banany, cztery banany mam.
Mam banany, mam banany, pięć bananów mam.
Mam banany, mam banany, sześć bananów mam.
Mam banany, mam banany, siedem bananów mam.
Mam banany, mam banany, osiem bananów mam.
Mam banany, mam banany, dziewięć bananów mam.
Mam banany, mam banany, dziesięć bananów mam.

Wersja I: Nauczyciel recytuje rytmicznie jeden fragment wyliczanki, za każdym razem przyspieszając tempo. Mam banany, mam banany, dwa banany mam…

Opis gestów proponowanych do zabawy:
mam – jedno klaśnięcie;
banany – trzy uderzenia prawą pięścią w  lewą (od góry);
dwa – jedno uderzenie dłońmi w  ramiona ze skrzyżowanymi na klatce piersiowej przedramionami.

Na początek prowadzący recytuje wyliczankę powoli, aby dzieci dobrze opanowały gesty. Stopniowo przyspiesza tempo zabawy i zachęca uczestników, aby spróbowali je utrzymać. Zabawę w tej wersji można przeprowadzić w parach, wówczas starszaki mogą np. oddawać banany ze swojej puli (np. pięć sylwet bananów z  papieru), za każdym razem, kiedy się pomylą. Wygrywa osoba, której zostanie chociaż jeden banan w puli, podczas gdy jej partner nie będzie miał ani jednego.

5. WYKONANIE TAŃCA I PIOSENKI DLA RODZICÓW.
WRĘCZENIE LAUREK <3